EIT Digital partner együttműködések

A Nemzeti, Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) a magyarországi KIC társulásokban történő magyar részvétel támogatására 2021-ben írt ki pályázatot, amelyen az EIT Digital magyarországi csomópontja által vezetett háromtagú konzorcium maximális, 130 millió forintos összegű támogatást nyert el.

Az együttműködés két további partnere az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), amely intézmények az EIT Digital keretei között az elmúlt bő tíz évben számos innovációs és oktatási programot dolgoztak ki és hajtottak végre.

A nyertes pályázat oktatási komponense mester- és doktori képzési szinteken üzleti, piaci, pénzügyi és menedzsment ismeretekkel segíti, hogy a hallgatók felkészüljenek kutatási és üzleti ötleteik piacra vitelére, start-up keretek közötti megvalósítására.

Az innovációs tevékenység meglévő kutatási eredmények és technológiai megoldások piacra vitelét támogatja, valamint a projektek során létrejövő startupok szakmai felkészítését biztosítja. A vállalkozásfejlesztési komponens a vállalkozói csapatokat segíti abban, hogy új start-upokat és új termékeket hozzanak létre az agilis innovációs tevékenységek keretei között.

A konzorcium az előbbieken kívül különböző érettségi szintű vállalkozásokat von be ötlet- és csapatfejlesztő workshopokba és hackathonokba, piaci és befektetői elérést facilitáló networking eseményekbe, valamint komplex üzlet- vagy ötletfejlesztést célzó mentorálási folyamatokba.

Együttműködés az Entremoval

Az Entremo startup négy partner támogatásával jött létre: az ELTE, az Elte-Soft, a Moha-net Zrt. és az Innotraktor.

Az ELTE és annak szoftvertechnológia oktató-fejlesztő centruma, az Elte-Soft Nonprofit Kft. alkalmazásában állnak a fejlesztők, ők fogják össze pályázatot. A Moha-net Zrt. elektronikai eszközgyártásban és IoT-eszközök fejlesztésében utazik, míg a holland Innotraktor IoT szoftverekben jártasként, a kezelőfelület szoftveres megoldásában segédkezett. A pályázati időszakban a partnerek segítségével hozták létre a terméket és technológiát.

Az együttműködés során létrehozott termék, egy betegek csuklójára csatolható karperec, mely négy dolgot mér: testhőmérsékletet, pulzust, légzésfrekvenciát és oxigénszaturációt, majd az adatokat valós időben továbbítja a nővérpultban lévő interfészhez. Az orvosok és ápolók így egyszerre látják az összes beteg mért paramétereit, megspórolva az időt, amit az egészségügyi személyzet a paraméterek felvételével töltene.